понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

Кога жените најчесто доживуваат оргазам?

Студијата во која учествувале 600 жени покажала дека врските за една вечер многу често завршуваат без оргазам за жените без разлика дали се работи за полов или орален секс.

seks-1400168134-35966-650x396

Поврзани вести

Жените за време на сексот без обврски со случаен партнер речиси двојно поретко доживуваат оргазам отколку за време на секс со партнерот во сериозна врска, покажуваат резултатите од најновите истражувања.

Студијата во која учествувале 600 жени покажала дека врските за една вечер многу често завршуваат без оргазам за жените без разлика дали се работи за полов или орален секс.

Во текот на студијата било откриено дека околу 40 отсто од жените и 80 проценти од мажите доживеале оргазам во текот на последниот сексуален однос со партнер за една вечер.

Споредено со тоа, дури 75 проценти од жените велат дека доживеале оргазам при сексот со својот постојан партнер.

Најчитани вести