сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Го прободел одговорниот на плантажа за грозје

Во валандовското село Пирава, на м.в.„Пиравска плантажа“, во камп со монтажни бараки за берба на грозје, вчера околу 12 часот при меѓусебна расправија Ј.А. (21) од Струмица, му нанел убодна рана во пределот на левата страна од стомакот на С.М. (66) од Велес, кој бил одговорен за евидентирање на гајби од берба на грозје.

noz-krvav-noz

Поврзани вести

МВР денеска соопшти дека по настанот, Ј.А. заминал во непознат правец, а С.М. бил пренесен во Здравствен дом-Гевгелија каде му била констатирана убодна рана во пределот на стомакот, по што бил задржан на понатамошно лекување. По преземени мерки Ј.А. бил пронајден и приведен и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести