среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 47

Украина без најдобрите ќе гостува во Скопје

Натпреварот помеѓу Македонија и Украина ќе се одигра на 2 ноември во СЦ Борис Трајковски во Скопје.

ukraine

Последни вести

Селекцијата на Украина во подмладен состав ќе се спротивстави на нашиот ракометен национален тим, на стартот од квалификациите за ЕП 2018 во Хрватска.

Селекторот Виталиј Андронов денеска го објави списокот на играчи на кои ќе смета за средбите со Македонија и со Исланд. На списокот нема да бидат Сергеј Стецура, Валентин Кошовој, Сергеј Бурка и Сергеј Онифриенко, играчи кои беа лидери на репрезентацијата во изминатиот период.

Натпреварот помеѓу Македонија и Украина ќе се одигра на 2 ноември во СЦ Борис Трајковски во Скопје.

Најчитани вести