четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 15

Силен земјотрес ја стресе Италија

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

земјотрес

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтерова скала беше регистриран на 60 километри источно од Перуџа во Италија на длабочина од девет километри под површината на земјата.

Потресот бил почувствуван и во Рим.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Најчитани вести