среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Филмска престрелка на Партизанска

Доцна синоќа, на крстосницата меѓу булеварот „Партизански одреди“ и улицата „Париска“ во Скопје, превртен е автомобил со скопски регистерски таблички, „марка Голф 5“, при што од возилото е извлечен 46-годишниот Д.Т., во тешка здравствена состојба. Со Брзата помош, ранетиот веднаш бил префрлен во Ургентниот центар, на Клиниката за анестезиологија, реанимација и интензивно лекување во Скопје.

престрелка

Поврзани вести

Неофицијално, Д.Т. кој бил сам во автомобилот, ранет бил со три куршуми при возење, по што изгубил контрола врз своето возило (Голф 5) и се превртел неколку пати.

На местото на несреќата се врши увид, а напаѓачот е во бегство.
Надлежните најавуваат повеќе информации и детали во текот на денешниот ден.

Најчитани вести