Македонија

Премиерот на ракометниот натпревар на Вардарки

Премиерот на ракометниот натпревар на Вардарки

Премиерот Никола Груевски вечерва беше на трибините во скопската арена „Борис Трајковски“ и сведок на историот успех на македонските женски ракометни првенки Вардар СЦБТ, пренесува „Република“.

Вардарки се пласираа на фајнал-фор турнирот во Будимпешта во елитината Лига на шампионки (ЛШ), а Груевски успехот му го честиташе и на сопственикот на клубот, Сергеј Самсоненко.

samsonenko

фото: Ѓорги Личовски „Република“