сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот на ракометниот натпревар на Вардарки

gruevski samsonenko

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски вечерва беше на трибините во скопската арена „Борис Трајковски“ и сведок на историот успех на македонските женски ракометни првенки Вардар СЦБТ, пренесува „Република“.

Вардарки се пласираа на фајнал-фор турнирот во Будимпешта во елитината Лига на шампионки (ЛШ), а Груевски успехот му го честиташе и на сопственикот на клубот, Сергеј Самсоненко.

samsonenko

фото: Ѓорги Личовски „Република“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести