петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Голден Стејт го победи ЛА Лејкерс со 43 поени разлика

Вицепрвакот во НБА лигата, тимот на Голден Стејт ноќеска го совлада Лос Анџелес Лејкерс со 149:106 и на убедлив начин му се реваншира за поразот по кој „врза“ девет победи оваа сезона.

голден стејт

Поврзани вести

Постигнати резултати на 13 натпревари од НБА лигата одиграни ноќта меѓу среда и четврток:

Шарлот – Сан Антонио 114:119,
Кливленд – Портланд 137:125,
Индијана – Атланта 85:96,
Орландо – Феникс 87:92,
Филаделфија – Мемфис 99:104 (по продолжение),
Бруклин – Бостон 92:111,
Детроит – Мајами 107:84,
Хјустон – Торонто 102:115,
Далас – ЛА Клиперс 104:124,
Јута – Денвер 108:83,
Њу Орлеанс – Минесота 117:96,
Голден Стејт – ЛА Лејкерс 149:106,
Сакраменто – Оклахома 116:101.

Пласман Западна конференција: ЛА Клиперс 14-2 (победи-порази), Голден Стејт 13-2, Сан Антонио 12-3, Мемфис 10-5, Хјустон 9-6, Оклахома Сити 8-8, ЛА Лејкерс 8-8, Портланд 8-8,…

Пласман Источна конференција: Кливленд 11-2 (победи-порази), Атланта 10-5, Чикаго 9-6, Торонто 9-6, Бостон 9-6, Шарлот 8-6, Њујорк 7-7, Милвоки 6-7.

Најчитани вести