четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 28

Молотов коктел фрлен врз турскиот Конзулат во Призрен

Врз објектот во кој е сместен Конзулатот на Турција во косовскиот град Призрен, утрово е фрлен молотов коктел, при што е предизвикана мала материјална штета, односно скршено е стаклото на еден од прозореците.

молотов

Поврзани вести

Основниот јавен обвинител на Призрен, Сул Хоџа го потврди инцидентот за елекртронското издание на весникот „Коха диторе“, додавајќи дека тој се случил во четири часот утрово.

– Нападнат е објкетот на турскиот Конзулат во Призрен, при што е предизвикана само мала материјална штета. Повредени нема, изјави обвинителот.

Според него, екипи на полицијата и Обвинителството извршиле увид, прибрале докази и привеле пет лица. Истрагата продлжува.

Најчитани вести