сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Ѓ.С. (71) од Лерин Р.Грција, македонски државјанин вчера попладне била пронајдена почината во стан на ул. „Јани Лукровски“.

жена

Поврзани вести

Случајот бил пријавен од П.Љ., а смртта била констатирана од страна на Итна медицинска помош како без траги на насилство.

Полицијата извршила увид, а телото по наредба на Јавен обвинител е предадено на Судска Медицина за обдукција.

Најчитани вести