Македонија

Отстранета блокадата кај Баир, сообраќајот нормализиран

Отстранета блокадата кај Баир, сообраќајот нормализиран

Од 8:30 часот изутринава е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А3 „Ресен -Битола-Прилеп“ кај населбата Баир, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот беше во прекин од синоќа во 18:10 часот поради блокада од страна на ромското население.