среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

28 Септември неработен ден за Бошњаците

360CC8D84E760C4CB8CFD9BE5B496FE91

Последни вести

Дваесет и осми септември, недела, Меѓународниот ден на Бошњаците, е неработен ден за граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија.

По тој повод, министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија им го честита Меѓународниот ден на Бошњаците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести