петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 49

Јужна Африка: Дваесет деца загинаа во сообраќајна несреќа

johanesburg

Последни вести

Најмалку 20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбургкоја се случила кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар.

Според локалните власти, повеќето деца биле заробени во завтобусот и веднаш починале при сударот. Неколку деца ја преживеале несреќата и тие веднаш се хоспитализирани. Истрагата за причините за несреќата е во тек.

Најчитани вести