сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Децата со посебни потреби ќе добијат игралиште

Ова е прво игралиште од ваков вид во општина Ѓорче Петров, кое зафаќа површина од 320 квадратни метри.

igraliste

Поврзани вести

Децата со посебни потреби наскоро ќе добијат игралиште на просторот пред надвозникот во населбата Ѓорче Петров, во рамките на повеќенаменското спортско игралиште.

Ова е прво игралиште од ваков вид во општина Ѓорче Петров, кое зафаќа површина од 320 квадратни метри.
За лицата со посебни потреби се поставени соодветни реквизити, а патеките што водат до нив ќе бидат лесно пристапни.

Локалната власт најави дека иглиштето ќе се огради со бетонска ограда, а ќе биде поставена и гумена подлога.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести