среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Ердоган: „Твитер“ е наш внатрешен проблем

erdogan tviter

Поврзани вести

„Твитер“ не е предмет на одлуките на турскиот суд, поради што властите во земјата го забрануваат пристапот до социјалната мрежа, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Мерката е внатрешно прашање за Турција, изјави во предизборно интервју премиерот на земјата Реџеп Таип Ердоган.

„Европската унија да се занимава со своите работи. Она што ние го направивме, е внатрешен проблем . Зошто ЕУ ги игнорира случувањата во другите земји? Нека се однесуваат со нас како сите други“, истакнал Ердоган коментирајќи ги критиките на европските земји.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести