среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

30 дена притвор за екс-заштитениот сведок во „Ореше“

039B1B5DA0016846A5C2479B6FD2D2C0

Последни вести

Триесет дена притвор заработи поранешниот заштитен сведок Златко Арсовски, одобри велешкиот суд на барање на Обвинителството.

Арсовски неколку пати не се појавува на процесот каде е обвинет за давање лажен исказ пред судот во Велес во случајот за платеното убиство кое исто така се водеше во овој суд, познат како случајот „Ореше“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести