петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

30 загинати во автобуска несреќа во Египет

download

Последни вести

Најмалку 30 луѓе загинаа утрово во судар на два автобуси на автопатот во пустина на југот во Египет, соопштуваат локалните власти.

Во таа прилика повредени се 10-тина луѓе, а по несреќата на двата автобуса налетал и трет, соопштува Ројтерс.

Стотина луѓе секоја година гинат во Египет во сообраќајна несреќа, кои се главно предизвикани од невнимателни возачи и лошото одржување на патиштата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести