понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Кумановец претепан со бејзбол палки

PolicijaSpark

Поврзани вести

Педесет и двегодишен кумановец бил претепан со безбол палки, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Поради нарушени семејни односи, 27-годипшниот Б.Д. и уште едно непознато лице почнале најпрво расправија, а потоа физички го нападнале со безбол палки, нанесувајќи му  тешки телесни повреди на главата и нозете.

Повредениот бил пренесен на Клиничкиот центар во Скопје.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести