петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

38 растенија канабис пронајдени во кумановско

marihuana

Последни вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Л.Т.(58) од Куманово, бидејќи неовластено одгледувал и продавал марихуана.

Пријавениот, во текот на 2014 година на имот во селото Шупли Камен, кумановско, во негова сопственост, засадил и одгледувал 38 растенија „канабис“, кои при извршен преглед во неговиот дом и други простории на 10.09.2014 година, од страна на полициски службеници растенијата се пронајдени.

Од страна на судија во претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести