вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сообраќајка во Аеродром

Сообраќајната несреќа се случила на раскрсницата на улицата Васко Карангелевски и булеварот Јане Сандански, во близина на Мајчин дом

spark_i_motor_Majcin_Dom-4jun14

Поврзани вести

Синоќа во 23 часот се случил судир на „шевролет спарк“ и моторцикл во населбата Аеродром.

Сообраќајната несреќа се случила на раскрсницата на улицата Васко Карангелевски и булеварот Јане Сандански, во близина на Мајчин дом, јави Прес 24.

Според очевидци, повредените лица се пренесени со Брза помош во една од скопските болници.

 

Фото: Прес 24

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести