Магазин

ФОТО: Го прослави 50-иот роденден без грам шминка

ФОТО: Го прослави 50-иот роденден без грам шминка

Синди Крафорд докажа дека е вистинска природна убавица. Славната манекенка го прослави 50-иот роденден, и на Инстаграм објави фотографија на која што го откри своето лице без грам шминка.

First day at 50. Thank you for all of the birthday wishes yesterday! 💋•

A photo posted by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Благодарам на сите на убавите желби. Мојот прв ден како 50-годишна жена, порача таа.

Синди е позната по својот младолик изглед. Таа е голем поборник за природниот и здрав начин на живот, а неодамна издаде и биографска книга.

A photo posted by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Манекенката го прослави роденденот заедно со нејзиниот 53- годишен сопруг Ренди Гербер, со кого отпатуваа на сончевиот остров Сеинт Бартс.

Having @RandeGerber by my side is the best way to celebrate. #50 💋•

A photo posted by Cindy Crawford (@cindycrawford) on