петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Спречен инцидент на тренингот на холандската фудбалска репрезентација

Атмосферата во таборот на актуелните светски вицешампиони не е на добро ниво.

Робен

Последни вести

На последниот тренинг на холандската репрезентација, Мартинс Инди беше преостар кон своите репрезентативни колеги, посебно кон Арјен Робен. Ѕвездата на Баерн, Робен, не остана должен и веднаш му возврати на Инди, по што за малку беше избегнат посериозен инцидент.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести