петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

56 милиони евра за модернизација на „РЕК Битола“

Вложивме 56 милиони евра за модернизација без која што „РЕК Битола“ за кус период ќе згаснеше, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за време на митингот во Битола.

bitola

Поврзани вести

Во Битола завршивме една крупна работа, го продолживме работниот век на „РЕК Битола“. Вложивме 56 милиони евра за модернизација  без која што „РЕК Битола“ за кус период ќе згаснеше, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за време на митингот во Битола.

Притоа, тој наведе дека доколку не се решел проблемот со оваа компанија, не само што државата ќе има проблем за електрична енергија, туку и неколку стотици луѓе ќе останат  без работа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести