понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

577.000 евра за канализација во Големо Коњари и Канатларци

Средствата за реализација на проектот во висина од 577.000 евра се обезбедени од Европската инвестициона банка. Проектот се очекува да биде реализира во рок од 1 година

mile-500

Поврзани вести

Селата Големо Коњари и Канатларци во Прилеп ќе добијат фекална канализација

Проектот опфаќа изградба на фекална канализација со систем за предтретман на отпадните води во двете.

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески при денешната посета на Големо Коњаре истакна дека должината на мрежата во село Големо Коњаре изнесува 5,8 километри, а во Канатларци 7,3 километри.

„Средствата за реализација на проектот во висина од 577.000 евра се обезбедени од Европската инвестициона банка. Проектот се очекува да биде реализира во рок од 1 година“, посочи Јанакиески при посетата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести