петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

6,3 милиони долари украдени од „Самсунг“ во Бразил

Вооружени напаѓачи земале за заложници работници во фабриката Кампинас, во близина на Сао Паоло.

Милион долари исчезнаа на аеродром

Милион долари исчезнаа на аеродром

Последни вести

Банда упадна во фабрика на електронскиот гигант „Самсунг“ во Бразил и украла мобилни телефони и компјутери во вредност од околу 6,3 милиони долари.

Вооружени напаѓачи земале за заложници работници во фабриката Кампинас, во близина на Сао Паоло.

Според безбедносните сили крадците успеале да натоварат седум камиони со над 40.000 уреди на „Самсунг“. „Самсунг“ соошти дека при нападот групата земала за заложници околу 50 вработени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести