среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Роналдо се сликаше со необична маска и доби духовити коментари

kristijano-ronaldo-foto-facebookcristiano-1405954821-538561

Поврзани вести

Кристијано Роналдо на социјалните мрежи стави слика на која на лицето има необична маска и во моментов има милион лајкови на Фејсбук.

Многумина се запрашале за каква маска се работи, а некои од нив претпоставуваат дека во прашање е маска за нега на лице.Оние кои не го симпатизираат Португалецот, дополнително ги изнервира.

Сепак меѓу коментарите се истакна името Освалдо Брито кој на духовит начин ја поврза сликата на Роналдо со доаѓањето на Суарез во ривалската Барселона.

Во коментарот напиша: „Маска за заштита од гризот на Суарез.“

Коментарот собра илјада лајкови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести