петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Демонстрација за безбедноста на жичницата за време на невреме

жицница-скопје

Последни вести

Демонстрација за безбедноста на жичницата која се движи од Средно Водно до Милениумскиот крст денеска ќе спроведе Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“.

Од ЈСП Скопје соопштуваат дека демонстрацијата се однесува на сигурноста во случаи на вонредни ситуации и временски непогоди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести