петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Фото: Грција со нови налепници на македонските автомобили

nalepnici2222

Поврзани вести

Откако гребеа и фарбаа македонски автомобили поради знакот МК, нашите јужни соседи најдоа нов начин да не негираат, пишува порталот „Курир“.

Имено, тие сега имаат поголем лист испечатен со црни букви кој го лепат на македонските автомобили.

nalepniciii

„Употребата на знакот МК на ова возило не значи дека Грција ја препознава валидноста на овој знак“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести