вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Наградата за најглупав спортски потег во 2014 година оди кај Мехиси-Банабад

medal-500

Последни вести

Францускиот атлетичар Махедин Мехиси-Банабад остана без златен медал на ЕП во Цирих поради крајно глупав потег.

Имено, тој пред самиот финиш на трката на 3000 метри ја соблече маицата за да ја прослави убедливата победа. Низ целта помина држејќи ја маицата со заби, а подоцна беше дисквалификуван.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести