четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Грабул запрен во четвртфиналето

grabul-615x400

Поврзани вести

Со поразот кој го доживеа, Димитар Грабул не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ Фјучерсот вреден 10.000 долари во Белгија.

Македонскиот тенисер загуби во четвртфиналето од белгискиот тенисер Жермен Жињон, во три сета со 3-6,7-6,5-7.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести