Спорт

Грабул запрен во четвртфиналето

Грабул запрен во четвртфиналето

Со поразот кој го доживеа, Димитар Грабул не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ Фјучерсот вреден 10.000 долари во Белгија.

Македонскиот тенисер загуби во четвртфиналето од белгискиот тенисер Жермен Жињон, во три сета со 3-6,7-6,5-7.