понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Јувентус заинтересиран околу Мата

Во Торино од Реал Мадрид се пресели младиот Шпанец Алваро Мората, додека еден дел од поискусните фудбалери оваа натпреварувачка кампања се во други клубови.

spanija-500

Последни вести

Бранителот на шампионската титула во италијанското фудбалско првенство, Јувентус, е заинтересиран за зделка со Манчестер Јунајтед.

Медиумите од Апенините тврдат дека на мета на Старата дама е шпанскиот фудбалски интернационалец Хуан Мата, кој на „Олд Трафорд“ дојде од тимот на Челзи.

Во Торино од Реал Мадрид се пресели младиот Шпанец Алваро Мората, додека еден дел од поискусните фудбалери оваа натпреварувачка кампања се во други клубови.

На располагање на тренерот на тимот, Масимилијано Алегри, му се Фернандо Љоренте, Карлос Тевез и Себастијан Џовинко.

Вредноста на Мата е 40 милиони евра, а шпанскиот фудбалски интернационалец оваа сезона постигна еден погодок за Јунајтед во Премиер лигата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести