сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Карпош денеска без вода

1403200703_voda-obladaet-massoy-neobychnyh-svoystv

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека денеска без вода, околу 12:24 часот, останале дел од жителите од населбата Тафталиџе во општина Карпош.

Прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на приклучната цевка. Дефектот настанал на улицата Лондонска број 11, а корисниците од оваа улица без вода ќе останат се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести