среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 42

8 годишно дете изгоре во пожар Долни Срем

pozar-500

Последни вести

Среќко Петровиќ, осум годишно момче го загуби животот во пожар, кој избил синоќа околу 19,30 часот во куќата на Рајко Петровиќ во сиромашниот кварт Пеќинци во селото Долни Срем.

Противпожарните екипи излегле на местото да го гасата пожарот, но предоцна за да го спасат животот на 8 годишниот Среќко.
Полицијата ги истражува причините за избувнување на пожарот

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести