петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Форум за справување со болеста „син јазик“

Учесници на форумот ќе бидат Министерот за земјоделие Михаил Цветков, заменик Министер за земјоделие Ванчо Костадиновски, Директор на агенцијата за храна и ветеринарство Дејан Рунтевски, пратеникот во Собранието на Р.М Ромео Тренов, како и преставник на ветеринари и двајца преставници на сточарите.

sin jazik

Последни вести

Во просториите во Домот на АРМ денеска со почеток во 11 часот ќе се одржи форум на тема “Мерки за решавање на проблемот со болеста син јазик на сточарите”.

Учесници на форумот ќе бидат Министерот за земјоделие Михаил Цветков, заменик Министер за земјоделие Ванчо Костадиновски, Директор на агенцијата за храна и ветеринарство Дејан Рунтевски, пратеникот во Собранието на Р.М Ромео Тренов, како и  преставник на ветеринари и двајца преставници на сточарите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести