сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се запали автомобил во Аеродром

zapalenakola

Последни вести

Синоќа половина час, по 20 часот, на улицата Венијамин Мачуковски наспроти зградата на општина Аеродром се запали автомобил марка Сеат Ибица.

Веднаш дојде пожарникарска кола и го изгаси огнот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести