Македонија,Крими хроника

Се запали автомобил во Аеродром

Се запали автомобил во Аеродром

Синоќа половина час, по 20 часот, на улицата Венијамин Мачуковски наспроти зградата на општина Аеродром се запали автомобил марка Сеат Ибица.

Веднаш дојде пожарникарска кола и го изгаси огнот.