четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Минчо Јорданов: Неколку ракометари сакаат да бидат главни – нема да им успее

Во врска со случувањата во РК Металург, со соопштенија излегоа и играчите и Ракометната федерација на Македонија, а сега во врска со проблемите се изјасни и сопственикот на клубот, Минчо Јорданов.

Minco-Jordanov

Поврзани вести

Тој во интервју за Канал 5 истакна дека РК Металург доживеал класичен пуч, но дека одговорните за тоа ќе сносат последици. Според него, за сите проблеми виновни се двајца-тројца ракометари, но дека тоа нема да го спречи Металург да продолжи да се натпреварува и во СЕХА лига и во Лигата на шампионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести