петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

НБА: Лејкерси со прва победа, Вориорси со прв пораз

По катастрофалниот старт на сезоната во кој забележаа дури пет порази, "Лејкерси" синоќа конечно славеа.

lejkers hornets

Поврзани вести

“Езерџиите” славеа против тимот на Шарлот со 107:92, а најзаслужни за тоа беа Коби Брајант и Џереми Лин со по 21 поен.

Кај поразениот тим најмногу се истакна Ал Џеферсон со 23 поени и осум скокови, но без помошта од соиграчите беше немоќен да стори нешто повеќе против разиграните домаќини.

Од останатите натпревари може да се издвои и поразот на Голден Стејт, кој загуби на гостувањето кај Феникс со 107:95, како и победата на Оклахома, која иако повторно настапи без тандемот Вестбрук-Дурент, славеше против Сакраменто со 101:93.

НБА резултати:

Бруклин – Орландо 104:96

Детроит – Јута 96:97

Оклахома – Сакраменто 101:93

Торонто – Филаделфија 120:88

Далас – Мајами 96:105

Феникс – Голден Стејт 107:95

Портланд – Денвер 116:100

Л.А. Лејкерс – Шарлот 107:92

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести