вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Пола Скопје утре без струја

struja_steker1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, петок, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од Бутел, Кисела Вода, Карпош и Ѓорче Петров.

Ова се улиците каде ќе нема струја:

• во време од 08.30 до 09.30 часот, дел од корисниците од улица Максим Горки и дел од улица Никола Вапцаров. (опш. Центар)
• во време од 08.30 до 14.30 часот, дел од корисниците од село Љубанци. ( општина Бутел )
• во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од улица Христо Татарчев ( Сава Ковачевиќ). ( општина Кисела Вода )
• во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од булевар Митрополит Теодосиј Гологанов од број 160 до број 186, како и корисниците од улица Јуриј Гагарин, ТЦ Олимпико, и корисниците од булевар Партизански Одреди број 70 и број 72а . (опш. Карпош)
• во време од 10.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од улица Крчин, дел од ул. Загребска и дел од улица Леринска. ( општина Карпош )
• во време од 10.00 до 15.30 часот, дел од корисниците од ул. Арсениј Јовков и ул. Црногорска. ( општина Ѓорче Петров )

Најчитани вести