сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Голема полициска акција во Охрид – уапсен бившиот градоначалник

policijanokni5

Последни вести

Голема полициска акција отпочнала утринава во Охрид, во рамки на која приведени се десетина лица, меѓу кои и поранешниот градоначалник, дознава Нетпрес од полициски извори.

Според нашите информации, полицијата веќе подолго време вршела истражни дејствија. Сомненијата се дека организирана група, со криминалнии активности, се стекнала со противправна имотна корист од повеќе од два милиони евра.

Најчитани вести