понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

997 стебла канабис уништени во Тетовско

Стеблата, претходниот месец биле пронајдени на три различни локации во Тетовско.

kanabis

Последни вести

997 стебла од растението канабис сатива се уништени вчера во печките на фабриката „Југохром Фероaлојс“ во Тетовско Јегуновце.

Стеблата, претходниот месец биле пронајдени на три различни локации во Тетовско.

Уништувањето го следеа претставници на власта и комисија од СВР во координација со Јавното обвинителство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести