сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Абдула Ѓул: Не верувам во тврдењата за надворешни заговори против Турција

abdullah-gul

Поврзани вести

Претседателот на Турција, Абдула Ѓул изјавил дека не верува во тврдењата за спроведени надворешни заговори против земјата, објави телевизискиот канал „НТВ“.

За време на официјалната посета на Данска, турскиот лидер одговори на прашања на новинари и изрази загриженост и жалење за актуелната политичка ситуација во Турција.

„Тврдењата за надворешни заговори и заговори се изрази својствени за земјите од ‘третиот свет’. Не им верувам на тезите за надворешни заговори“, посочил уште Абдуллах Ѓул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести