среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Абдула Ѓул: Се подготвуваат промени во Владата

abdula gul

Поврзани вести

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган се подготвува за промени во Владата, дополнително поттикнати од корупцискиот скандал што се случи во земјата, пренесе „АФП“, повикувајќи се на изјава на турскиот претседател Абдула Ѓул.

Според шефот на државата промените во Владата може да бидат објавени уште по враќањето на премиерот Ердоган во Турција по дводневната посета на Пакистан.

„Ердоган се подготвува за промени во Владат и ја проценува ситуацијата. Ќе зборуваме со него откако ќе се врати и тогаш ќе знаете повеќе“, изјавил Ѓул за новинарите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести