среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Абдурахими: Друловиќ го подигна тимскиот дух во националниот тим

besart abdurahimi

Поврзани вести

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за квалификацискиот меч против Словачка, кој ќе се игра во Жилина.

Атмосферата во националниот тим е одлична, а репрезентативците се задоволни од работата на новиот селектор Љубинко Друловиќ.

“Селекторот Друловиќ наметна своја визија за работа која сите ја прифативме и го подигнавме тимскиот дух во националниот тим. Во претходниве неколку дена навистина работиме добро, но вистинскиот предизвик допрва следува. Треба и мора да бидеме квалитетно организирани во сите фази од мечот против Словачка. Се надевам дека секој ќе ги исполни задачите, односно ќе ги следи инструкциите на стручниот штаб и ќе одиграме добар натпревар”, вели за сајтот на ФФМ, Бесарт Абдурахими.

Најчитани вести