понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Абрамович брои 50 милиони фунти за Пол Погба

Се поголем интересот за Погба.

abramovic za pogba

Поврзани вести

Како што се ближи стартот на летниот преоден рок, така се поголем и поголем е интересот за францускиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Пол Погба.

Лондонскиот премиерлигаш Челзи е последниот клуб кој се вклучи во трката по потписот на 21-годишниот играч за врска.
Сопственикот на лондонските “сини”, милијардерот Роман Абрамович е подготвен да одвои околу 50 мил. фунти за репрезентативецот на Франција, но таквата понуда е за 15 мил. фунти помала од таа што ја посакуваат раководните лица на Јувентус.

Парите кои се потребни за да се осигураат услугите на поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Абрамович ќе ги обезбеди откако ќе најде купец за Фернандо Торес, Џон Оби Микел и Давид Луиз.

Околу 30 мил. фунти Челзи треба да заработи од продажбата на Давид Луиз кој најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на каталонскиот гигант Барселона.

Фернандо Торес ќе биде продаден за 15 мил. фунти, а Џон Оби Микел ќе биде продаден за околу 5 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести