среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Абрамович ќе избира помеѓу Кавани и Манџукиќ

abramovic bira

Последни вести

Доколку не успее во намерата да ги осигура услугите на најскапата аквизиција во клупската историја на францускиот прволигаш ПСЖ, уругвајскиот интернационалец, Единсон Кавани, сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович, своето внимание ќе го насочи кон репрезентативецот на Хрватска од редовите на Баерн (М), Марио Манџукиќ.

Фудбалските медиуми во франција се убедени дека Кавани ќе ја смени клупската средина за време на летниот преоден рок, но заинтересираниот клуб ќе мора да испрати официјална понуда не помала од 60 милиони евра.

Таквото побарување може да биде проблем и за сопственикот на лондонските “сини” кој може за дупло помала сума да ги осигура услугите на најдобриот голгетер во дресот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М). 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести