вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Абрамович сака да заштеди 10 милиони евра на Матиќ

abramovic i matic

Поврзани вести

Англиските медиуми се убедени дека српскиот интернационалец од редовите на португалскиот гигант Бенфика, Немања Матиќ, веднаш на стартот од зимскиот преоден рок ќе биде преставен како најнова милионска аквизиција на лондонскиот премиерлигаш Челзи.

И покрај големиот интерес, кој го демострираше сопственикот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Аурелио де Лаурентис, англиските медиуми се убедени дека одличниот играч за врска ќе ја прифати понудата на лондонските „сини” и покрај фактот дека нема да може да настапи во следната елиминациска фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Веќе најавениот трансфер ќе биде комплатиран доколку двата клуба најдат заеднички јазик околу побараното обештетување од 40 милиони евра кое во овој момент е неприфатливо за сопственикот на Чезли, Рома Абрамович, кој пак е подготвен да одвои околу 30 милиони евра за репрезентативецот на Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести