вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Аца Лукас заврши во болница

Поради ова Аца Лукас ги одложи сите деловни обврски, а помеѓу останатото во следните недели нема да присуствува како жири во „Ѕвездите на Гранд“.

Аца Лукас заврши во болница

Последни вести

Познатиот пејач Аца Лукас заврши во болница, каде што ќе остане некое време.

Фолкерот е задржан на болничко лекување поради дискус хернија. Тој веќе подолго време има проблеми со рбетот, па ова беше неминовно.

Процесот на закрепнувањето ќе трае три недели, а уште не е познато кога ќе ја напушти болницата.

Поради ова Аца Лукас ги одложи сите деловни обврски, а помеѓу останатото во следните недели нема да присуствува како жири во „Ѕвездите на Гранд“.

Најчитани вести