недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Ачковска: Опозицијата е виновна за расколот кој владее

vackovskaa

Последни вести

Професорката Виолета Ачковска на синоќешната трибина на Граѓанското движење за одбрана на Македонија истакна дека низ историјата на македонскиот народ имало предавства, но оти секогаш кога било потребно народот станувал единствен и истрајувал.

За расколот кој владее во моментов, таа ја обвини опозицијата.

– И сега кога не можат да понудат нешто ново, се служат со помош на странски служби, со намонтирани материјали со кое за жал повторно го делат македонското национално ткиво. Таа поделба не довела до братоубистевни војни. Затоа ќе порачам дека на Македонецот единствена татковина е Македонија, а не некоја партија, рече Ачковска.

Најчитани вести