вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Адебајор е новиот херој на Тотенхем

adebajor

Поврзани вести

Поинтересниот од двата неделни натпревари од 17. коло во англиската Премиер лига, дуелот помеѓу екипите на Саутемптон и Тотенхем заврши со минимален триумф на гостинот од 3:2.

Најзаслужен за освоените три бода е репрезентативецот на Того, Емануел Адебајор кој двапати се запиша во листата на стрелци.

Минимална понбеда од 2:1, но на гостувањето во Свонси, остварија фудбалерите на Евертон

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести