петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Адебајор распали по поранешниот менаџер на Тотенхем

adebajor i boas

Последни вести

Бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Емануел Адебајор најпосле јавно прозборе за односот и проблемите кои ги имал со сега веќе поранешниот менаџер на популарните “петли”, Андре Вилјаш-Боаш.

“Ми беше многу тешко. Никогаш нема да ја заборавам таа слика. Присуствував на секој тренинг, но од страна ги гледав моите соиграчи, го гледав првиот тим како тренира. Јас не добив шанса да работам со нив. Со таквиот потег, Боаш покажа колку ме цени. Јас сум голем професионалец, чекорев со исправена глва и правев се што ќе беше побарано од мене. Сега сум јас на ред, дојдоа моите пет минути и многу сум среќен. Сакам јавно да им се заблагодарам на моите соиграчи, на стручниот штаб, за укажаната доверба, за дадената шанса да покажам се што знам. Не сакам да ги разочарам сите тие кои веруваа во мене”, изјави репрезентативецот на Того.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести