сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Адел ја оствари најголемата желба на една нејзина обожавателка

Неколку часа пред концертот во Белфаст, Адел ја оствари најголемата желба на една нејзина обожавателка.

adele-rebeka-naslovna

Поврзани вести

Неколку часа пред концертот во Белфаст, Адел ја оствари најголемата желба на една нејзина обожавателка.

Адел на почетокот на неделата во главниот град на Северна Ирска ја започна светската турнеја, а неколку часа пред концерта ја посети тешко болната обожавателка Ребека Гибни.

adele-rebeka-1

Јас сум во шок, се оствари сонот на моето девојче. Таа беше прекрасна. Адел седеше покрај неа и разговараше со мене и со моето друго дете. Беше доста љубезна кон Ребека и не можам да опишам колку ми значи тоа, рече Трејси Гибни, мајка на 12-годишното девојче.

Никогаш нема да го заборавам ова, се чувствувам како да сум најдобарата мајка на светот, а тоа досега не го чувствував. И Адел ми рече дека сам најдобра мајка на светот, вели је Трејси за Би-Би-Си.

Нејзината ќерка боледува од целебрална парализа, епилепсија и е слепа, а минатата година лекарите и дадоа уште шест месеци живот.

Најчитани вести